SHŠ Lucrezia

Skupina historického šermu Lucrezia byla založena 6.října 1991. Jejím zřizovatelem byla Obec Dolní Dobrouč. Od 14.2.2006 se skupina stala Občanským sdružením. Vedoucím skupiny je Michal Krejčí. 

Skupina se zabývá výhradně obdobím třicetileté války, tj. 17. stoletím, dobou Dumasových "Tří mušketýrů". V komponovaných programech a scénářích, které jsou většinou dílem všech členů, je k vidění boj s kordem, dýkou, tesákem, halapartnou, holí a dalšími zbraněmi či rekvizitami (koš, koště, plášť, ...). Zbrojnici doplňují i některé palné zbraně. 

Zpočátku vystupovala skupina především na akcích pro dětské diváky, v letech 1996 - 1998 jsme byli k vidění zejména na státním hradě Litice. Naše vystoupení měli možnost vidět diváci nejen v Čechách a na Moravě, ale i v Itálii, Německu a Polsku. 

Skupina se aktivně zúčastňuje vystoupení a historických akcí, ale také sama v letech 1998 - 2004 uspořádala čtyři historické bitvy v Dolní Dobrouči. Na podzim roku 2003 se skupina stala členem sdružení Altblau regiment, elitního švédského regimentu. Zde kromě nás pracují ještě další skupiny z Čech, Moravy a Slovenska. 

Oficiální webové stránky Skupina historického šermu Lucrezia Externí odkaz www.lucrezia.cz

Jméno Funkce Telefon E-mail
Michal Krejčí Kultura  607 781 015 info@lucrezia.cz
Mgr. Zdeňka Krejčová   736 752 608 info@lucrezia.cz

Zajímavé odkazy

GObec- internetový mapový server s dálkovým přístupem do KK

hzs-pardub

policie

kraj

ekokom
 
ekolamp
 
elektrowin
 
asekol
 
portal-gov-cz
ext-3044
orlicko
 

Navštivte nás na

  Youtube

Ke stažení

Adobe Reader zdarma
Dokumenty PDF, potřebují ke svému zobrazení program Adobe Reader, který je k dispozici zdarma.

Vzory smluv zdarma ke stažení