Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Volný čas > Aktuality > Mezi Ústím nad Orlicí a Letohradem byly dokončeny velkoplošné výspravy silnice. Další prác

Mezi Ústím nad Orlicí a Letohradem byly dokončeny velkoplošné výspravy silnice. Další prácDatum konání:
17.6.2024

Mezi Ústím nad Orlicí a Letohradem byly dokončeny velkoplošné výspravy silnice. Další práce již brzy začnou

Mezi Ústím nad Orlicí a Letohradem byly dokončeny velkoplošné výspravy silnice. Další práce již brzy začnou

(12.6.2024)

Na silnici II/360 mezi Ústím nad Orlicí a Letohradem byly na konci tohoto týdne dokončeny velkoplošné výspravy komunikace, oproti původnímu plánu překročily 35 tisíc metrů čtverečných. Práce vyšly na více než 17,5 milionu korun včetně daně. Zároveň se ještě na letošní rok plánuje první etapa celkové rekonstrukce silnice, která je dlouhodobě velmi výrazně zatěžována nejen osobní, ale i nákladní kamionovou dopravou.

Velkoplošné výspravy nejvíce poškozených úseků v celkovém rozsahu přibližně 35 tisíc metrů čtverečných byly v tuto chvíli nejrychlejším možným řešením tak, abychom zabránili degradaci povrchu vozovky od lesního úseku u Letohradu až po železniční přejezd u Černovíru. Řešili jsme výspravy živičného krytu vybraných úseků s tím, že jsme po celou dobu oprav zachovali provoz na komunikaci, která je velmi využívaná nejen osobní, ale i nákladní dopravou. Celkové náklady přesáhly 17,5 milionu korun,“ sdělil náměstek hejtmana zodpovědný za oblast dopravy Michal Kortyš s tím, že k původně vytipovaným úsekům Správa a údržba silnic Pardubického kraje po dohodě se samosprávami přidala ještě část silnice mezi Dolní Dobroučí a Letohradem, které se realizují v tomto týdnu. V případě příznivého počasí budou tyto dodatečné práce dokončeny v pátek 14. června a od soboty bude obnoven standardní provoz v celém úseku.

Důležitou zprávou pro obyvatele Dolní Dobrouče je, že v obci se kvůli rekonstrukci kanalizace vynechá při výspravách zhruba 110 metrů komunikace. Práce na kanalizaci mají začít zhruba do měsíce a obec následně zajistí opravu silnice. Na tomto postupu se dohodla SÚS Pk se zástupci samospráv.

Práce na silnici II/360 však pro letošní rok nekončí. Kraj chce zahájit první etapu komplexní rekonstrukce této komunikace mezi Ústím nad Orlicí a Letohradem. „Také na základě jednání se starosty obou měst a Správou a údržbou silnic Pardubického kraje jsme rozdělili komplexní rekonstrukci této silnice do několika etap. Nultou etapou byly plošné výspravy, první etapou je pak úsek od okružní křižovatky ulic Cihlářská a Letohradská až po železniční přejezd u Černovíru. V tomto případě očekáváme dokončení prací ve druhém pololetí příštího roku také s ohledem na klimatické podmínky, které v této oblasti nebývají příznivé a stavební sezonu mohou zkrátit,“ nastínil hejtman Martin Netolický s tím, že opravy dalších úseků budou pokračovat také v návaznosti na možnosti krajského rozpočtu.