Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Volný čas > Aktuality > Oslava partnerství Dolní Dobrouče a italské obce Marco

Oslava partnerství Dolní Dobrouče a italské obce MarcoDatum konání:
21.9.2023
Datum ukončení:
25.9.2023

Obec Dolní Dobrouč zve k účasti na akci konané k oslavě partnerství Dolní Dobrouče a italské obce Marco. Návštěva italských přátel proběhne od 21. od 25. září. Připojte se k vítání Marčanů ve čtvrtek navečer, k posezení na hřišti s občerstvením zajištěným spolkem KČT a FK, nenechte si ujít dobový průvod "Profughi di Marco" (Uprchlíci z Marca), oslavu partnerství v D-centru v sobotu večer s italským vínem a špagetami a slavnostní ceremoniál na hřbitově v neděli od 9.00 či mši svatou u Horákovy kaple od 11.00. Na všechny tyto události jste srdečně zváni. 

 

Průvod "Profughi di Marco" je koncipován trochu jako divadelní představení v exteriéru – Marčané se vrátili po čtyřech letech do místa, kde se narodili, kde bydleli, kde pracovali a namísto svých domů našli jen trosky a ruiny domů, všude jen rozvaliny a hromady kamení, ale přesto byli neskutečně šťastní, protože se vrátili DOMŮ.  

 

A právě toto chtějí představit i nám v Dolní Dobrouči, a to hlavně jako PODĚKOVÁNÍ ZA POMOC, kterou jim naši pradědové, dědové a tátové poskytli...  

 

...a poděkování se neodmítá. 

PlakátNávštěva z Itálie se znaky obcí.jpg

2023 Průvod uprchlíků DD.png

průvod.png

IMG_7057.jpg

IMG_7073.jpg

IMG_7179 profughi sfilata.jpg